E-devlet giriş

E devlet sistemini kullanarak e devletin sunmuş olduğu hizmetlerden faydalanmak isteyen vatandaşlara bu plartform birkaç farklı yöntemi kullanarak sisteme yani e-devlet giriş imkanı vermektedir.

E-devlet Giriş yapabileceğiniz bu yöntemleri maddeler halinde tanıyalım ve size en uygun e-devlet giriş yöntemi ile sistemin aktif milyonlarca kullanıcılarından birisi de siz olun.

Edevlet Giriş Yöntemleri

edevlet girişi

 E Devlet şifresi ile Giriş İçin Tıklayınız.

E-devlet şifresi ile giriş yöntemi yapılan araştırmalar neticesinde görülmüştür ki edevlet sistemi içinde en fazla kullanıcıların tercih ettikleri yöntemdir, E-devlet şifresi ile e-devlet girişi yapmak oldukça kolaydır. Edevlet şifresine sahip olan her vatandaş e devlet in sunmuş olduğu hizmetleri bu yöntemle kullanabilir.

Edevlet şifresi olmayan vatandaşlar edevlet şifrelerini ptt kurumlarından alabilirler. 

 

 Mobil İmza ile Giriş İçin Tıklayınız.

Cep telefonunun  yaygın olarak kullanılmaya başlaması ile birlikte e devlet sistemi kullanımı için vatandaşlara mobil hizmet aldıkları kurumlarda mobil imza ile e devlet giriş imkanı sunmaya başladılar. 

Mobil imza ile e devlet girişi yapabilmek için telefon numaranız ve tc kimlik numaranız ile başvuru yapmanız gerekmektedir,
 

      Elektronik İmza ile Giriş İçin Tıklayınız

 

     T.C. Kimlik Kartı ile Giriş İçin Tıklayınız.


T.C. Kimlik kartınız bulunuyorsa Java™ uygulaması aracılığıyla e devlet sisteme giriş yapabilirsiniz. Bu yöntem çok yaygın olarak kullanılan bir yöntem değildir. Sistemin kullanım alanlarını belirleme amacıyla birkaç pilot bölgede denemesi yapılmıştır.(

Etiket :  EDevlet Giriş , Edevlet , E Devlet , Edevlet Şifresi 
Edevlet girişi için edevlet şifrenize ihtiyacınız vardır.Edevlet şifresi almak için ptt başvuruda bulunun.