Sabıka kaydı sorgulama

E-Devlet Sabıka Kaydı

Edevlet sabıka kaydı 

Sabıka kaydı sorgulaması birçok kurum tarafından vatandaşlardan istenen bir belge durumundadır ve edevlet hizmeti ile bu belgeye ulaşım hakkı bulunmaktadır.

Sabıka Kaydı Sorgulama 

E devlet sistemine geçilene kadar Sabıka kaydını takibi uzun zaman ve uğraşlar gerektiriyordu. Kuruma gitme evrak sırasında bekleme gibi birçok işlemden sonra istenilen belge temin edilebiliyordu.

Sabıka Kaydı

Artık bu durum değişti ve E –devlet kapısı na geçilmesi ile birlikte sabıka kaydına da e devlet uygulaması kullanılarak ulaşılabiliyor. Sabıka kaydı hayatın bir çok alanında örneğin birçok kamu ve kuruluşlarında ve iş başvurularında kişilerden talep edilmektedir.

Tc ile Kaydı Sorgulama

 E devlet girişi  T.C. kimlik no ve e devlet şifreniz ile birlikte giriş yapılabilir. E devlet şifreniz yoksa ptt şubelerine bizzat başvurarak edevlet şifrenize sahip olabilirsiniz.

E devlet sistemine girdikten sonra sabıka kaydınıza ulaşmanız için adalet bakanlığı sekmesini kullanarak gerekli yerlere ulaşabilirsiniz. artık devlet dairelerinde zaman kaybetmeden bir bilgisayar yardımı ile bir çok işimizi kendimiz yapabiliyoruz.

Sabıka kaydı sorgulama  lütfen tıklayınız  

 

edevlet sabıka kaydı İnternet üzerinden artık her hangi bir sabıka kaydı olup olmadığını ve ya sicile işlemiş bir dosya hakkında bilgi almak için e devlet sistemini kolay bir biçimde kullanabilirsiniz